Α1 Γυναικών: «Καθάρισε» στο τέλος ο Παναθηναϊκός – Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Α1 Γυναικών: Δείτε όλα τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία μετά τη νίκη του Παναθηναϊκού επί της Δάφνης Αγ. Δημητρίου με σκορ 79-59

Ο Παναθηναϊκός ανεβάζοντας στροφές στο τέταρτο δεκάλεπτο, νίκησε στη Λεωφόρο 79-59 τη Δάφνη Αγ. Δημητρίου και ανέβηκε στην κορυφή. Κορυφαίες για την ομάδα της Ελένης Καπογιάννη οι Τσάστιτι Ριντ (24π, 7ρ, 7ασ), Τζανάε Σμιθ (16π, 8ρ) και Σεκουόια Χολμς (16π, 7ρ, 7ασ). 

Η Δάφνη έπεσε στο 2-3, με την τρίτη συνεχόμενη ήττα της. Ξεχώρισαν οι Λενάε Γκίβενς (31π), Τσάσιτι Πάτερσον (12π) και Ρίνι Ντάνιελ (10π, 8ρ).

Τα δεκάλεπτα: 17-17, 37-38, 55-51, 79-59

Δείτε εδώ τα στατιστικά του αγώνα

Η Ελευθερία Μοσχάτου κέρδισε εντός έδρας 69-64 τον ΠΑΣ Γιάννινα! Αυτή ήταν η 2η φετινή νίκη της Ελευθερίας μετά το «διπλό» στην Πυλαία επί του ΠΑΟΚ. Κορυφαίες για την ομάδα του Μοσχάτου οι Τζέιμς και Καρακασίδου.

Αποτελέσματα
Ελευθερία Μοσχάτου-ΠΑΣ Γιάννινα 69-64
Παναθηναϊκός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 79-59
Σάββατο 4 Δεκεμβρίου
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 73-77
ΟΑ Χανίων-Εσπερίδες Καλλιθέας 79-78 (παρ.)

Η βαθμολογία

  1. Παναθηναϊκός 11 (5-1)
    2. Ολυμπιακός 10 (5-0)
    3. ΠΑΟΚ 9 (3-3)
    4. ΟΑ Χανίων 8 (3-2)
    5. Εσπερίδες 7 (2-3)
    6. Δάφνη Αγίου Δημητρίου 7 (2-3)
    7. Ελευθερία Μοσχάτου 7 (2-3)
    8. ΠΑΣ Γιάννινα 7 (1-5)
    9. Νίκη Λευκάδας 6 (1-4)

Τα παιχνίδια

Ελευθερία Μοσχάτου-ΠΑΣ Γιάννινα 69-64
Διαιτητές: Σκαλτσής-Κουκουλεκίδης Β.-Χαϊνά
Δεκάλεπτα: 17-12, 33-29, 54-45, 69-64
Ελευθερία Μοσχάτου (Τσαραπατσάνης): Καρακασίδου 17(2τρ., 5ασ.), Νάτσκου 4 (4ασ.), Σμιθ 12(1τρ., 9ρ.), Θεοδωρομανωλάκη 6, Τζέιμς 22(2τρ., 16ρ.), Χάιντερ 8(1), Τσέρου.
ΠΑΣ Γιάννινα (Δουβίτσας): Σαρηγιαννίδου 4, Θεοδώρου 4(1), Καλαμπάκου 3(1), Κούπερ 24(2τρ., 12ρ., 4ασ., 3κλ.), Χρηστάκη, Σλιμ 9(3), Μακέι 11(2), Πέρι 2, Μαρίνη 7(1).

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με δράση και στους τέσσερις ομίλους συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

1ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Θησέας Παναγιούδας-Ατρόμητος Πειραιά 50-59
Αιγέας Χίου-Άμιλλα 2000 50-42
Άρις Καλαμάτας-Ηλιούπολη 29-54
Φοίνικας Πειραιά-Πανιώνιος 60-38
17.00 ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Εύνικος

2ος Όμιλος – 8η αγωνιστική

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Σαντορίνη 58-42
Πρωτέας Βούλας-Ιπποκράτης Κω 90-30
13.30 Αθηναϊκός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
17.30 Τερψιθέα-ΚΑΟ Μελισσίων
17.45 ΑΕΚ Περιστερίου-Αμύντας

Ρεπό: Αγ. Παρασκευή

4ος Όμιλος – 8η αγωνιστική

Απόλλων Καλ.-ΜΕΝΤ 112-68
Πάνθηρες Καβάλας-Πανόραμα 62-51
Ασπίς Ξάνθης-Παναθλητικός 37-73
14.45 Πυλαία-Ιερισσός 99
16.00 Ηρακλής-Πανσερραϊκός

Τελευταία Νέα

-unistream
spartpay-logo-05