Α1 Πόλο Ανδρών: Επιστροφή στη δράση με ντέρμπι κορυφής, Απόλλων Σμύρνης-Ολυμπιακός

Με το ντέρμπι κορυφής, Απόλλων Σμύρνης-Ολυμπιακός και το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ-Άρης, συνεχίζεται η δράση στην Α1 πόλο Ανδρών αυτό το σαββατοκύριακο.

Συγκεκριμένα η 9η αγωνιστική του 36ου πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών ξεκινάει το Σάββατο (11/12) και ολοκληρώνεται την Κυριακή (12/12).

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα όπως το ανακοίνωσε η ΚΟΕ:

Σάββατο, 11/12

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*«Αντώνης Δημητρόπουλος», ΑΝΟΓ            14.00   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Νίκος Μπουδραμής, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Απευθείας μετάδοση από το KOE TV

*Δημοτικό Γουδή         16.00   ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μιχάλης Μπιράκης, Ηλίας Δαμιανάκης)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

*Ποσειδώνιο   16.30   ΠΑΟΚ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κώστας Κυράνης, Αλέξανδρος Χατζηγούλας)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*Δημοτικό Περιστερίου           16.00   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ανδρέας Μοίραλης, Νίκος Μπουδραμής)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

*Εθνικό Χανίων          16.00   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Μανώλης Καζούλης)

Παρατηρητής: Γιάννης Χατζηαναστασίου

Αλυτάρχης: Ιάκωβος Κουμής

*Ιωνικό            17.00   ΝΟ ΧΙΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Τάκης Ταναϊνης

*Εθνικό Βόλου            18.00   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Γρηγόρης Σπανούδης, Άγις Καρούλις)

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Αλυτάρχης: Γιώργιος Αχλαδιώτης

Κυριακή, 12/12

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*Εθνικό Πειραιά          15.00   ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΕΚ (Μιχάλης Μπιράκης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                    145-44 24

2.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ          109-74 21

3.ΑΕΚ                                  88-66   18

4.ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ             86-84   15

5.ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ      61-84   6

-.ΠΑΟΚ                               74-104 6

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                68-99   6

8.ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ      62-138 0

ΣΚΟΡΕΡ

31 Φουντούλης (Ολυμπιακός), 27 Γούνας (Απόλλων Σμύρνης), 26 Κριγιέστορατς (ΑΕΚ), 22 Γκίλλας (Ολυμπιακός), 21 Κεχαλάρης (ΠΑΟΚ), Μιγιούσκοβιτς (ΑΝΟ Γλυφάδας)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         114-48 24

2.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                    101-69 21

3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ             106-61 18

4.ΥΔΡΑΪΚΟΣ                       87-63   15

5.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                    78-104 9

6.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ             79-97   6

7.ΝΟ ΧΙΟΥ                        44-96   1

8.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                   62-127 1

ΣΚΟΡΕΡ

26 Μοσκόφ (Πανιώνιος), 24 Αράγια (ΟΥΚ Βόλου), 23 Δήμου (Πανιώνιος), Παπασηφάκης (ΓΣ Περιστερίου), 20 Γκιουβέτσης (ΝΟ Βουλιαγμένης)

Τελευταία Νέα

-unistream
spartpay-logo-05